Pencerelerinizi Nasıl Güvenli Hale Getirebilirsiniz

Günümüzde birçok konut sahibi kişi için pencere güvenliği önemli bir konu oluşturmaktadır. Birçok çeşit olayda pencere güvenliği önemlidir. Hırsızlık, çocuk güvenliği gibi konularda pencere güvenliği önemli konular arasındadır. Pencereleriniz daha güvenli hale getirmek için demir parmaklıklarla destekleme yapabilirsiniz.

Demir parmaklarla desteklenen pencereler hırsızlara karşı güvenlik kalkanı oluşturacaktır. Aynı zamanda evde küçük çocukların güvenliği açısından da demir parmaklık önemli bir yere sahiptir. Temperli tarz camlar kullanılmalıdır. Bu tarz camlar son derece güvenlikli camlardır. Pencereleriniz nasıl güvenli hale getirebilirsiniz sorusunun cevabı pencerelere karşı alınacak ek önlemlerde yatmaktadır.

Güvenlikli Pencereler İçin Neler Yapılmalıdır

Güvenlikli pencereler yapmanın ilk adımı demir parmaklık sistemiyle ek güvenlik önlemi almaktan geçmektedir. Bununla birlikte cam ve parmakların arasında en az 15cm gibi bir genişlik olması gerekmektedir. Temperli model camlar tercih edilmektedir. Parmaklıkların arasında en az 92 cm yükseklik olması gerekmektedir. Bu yükseklik yasal bir zorunluluktur. Dikkat edilmesi gerekmektedir.

Dikkat edilmediği takdirde cezai yaptırımlar uygulanabilir. Güvenlik pencerelere sahip olmak için bu ölçülere dikkat edilmesi gerekmektedir ve parmaklıkların bu yasal ölçüler doğrultusunda yapılması gerekmektedir. Pencereleriniz nasıl güvenli hale getirebilirsiniz sorusunun cevabı bu içerikte verilmiştir. Bütün bu bilgiler ışığında güvenlikli camları tercih edecek olursanız, pencerelerinizi çok daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Yine nitelikli pencere sistemlerini tercih ederseniz, güvenli pencerelere sahip olabilirsiniz!

Kaynak: http://tgpsystems.com/how-to-secure-windows/  

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: